Kompletace

10. února 2021

Sanitární vybavení tvoří přirozenou součást vybavení domu a dodávky na klíč. Dům přece není možné používat bez toalety, umyvadla...

Ing. Martin růžička


Sanitární vybavení

Sanitární vybavení tvoří přirozenou součást vybavení domu a dodávky na klíč. Dům přece není možné používat bez toalety, umyvadla... Záměrně zdůrazňujeme tuto skutečnost, neboť se velice často setkáváme s tím, že v cenových nabídkách ostatních dodavatelů staveb na klíč nejsou tyto prvky (a řada dalších) zahrnuty do ceny.


Při současné nabídce na trhu není problém vybrat to, co vám bude nejvíce vyhovovat. V některých případech (typ WC, umyvadel, vany apod.) je vhodné konzultovat vhodnost s architektem, případně technikem, především pro správné přivedení instalací, odpadů, elektřiny (vířivé a masážní vany apod.). 


Vnitřní povrchy

Ani zde není žádné omezení (malby, tapety) a lze použít vše, co bude vybráno jako vhodné řešení.


Obklady, dlažby

Nabídka na trhu je velice široká. Po zkušenostech můžeme doporučit české výrobky a výběru s ohledem na konečný efekt věnovat dostatečnou pozornost. Mezi starost architekta patří přinejmenším doporučení vhodného odstínu, velikosti prvků.... většinou konkrétní výběr a návrh skladby na stěny a podlahy.


Existují samozřejmě další možnosti úpravy povrchů, např. obklady masivním dřevem, strukturální malby, tapety apod. Konkrétní řešení je výsledkem spolupráce s architektem.


Podlahy

Podlahy tvoří značnou část plochy, kterými je vytvářen obytný prostor. Jsou také ve většině případů mnohem více než všechny ostatní plochy namáhány a je třeba jim věnovat pozornost. Pro různé účely se hodí různé typy podlahových povrchů a krytin. Současná nabídka umožní uspokojit i velice komplikované nároky v různých úrovních standardu, kvality a samozřejmě také ceny. Doporučujeme povrchy, které se snadno ošetřují, působí příjemně a teple. Z hlediska interiéru není vhodné kombinovat příliš mnoho typů podlah, neboť to opticky dělí a tříští prostor na malé celky.


Komín

Každý dům musí mít komín, říkávala nám babička, když jsme jí ukázali náš první obrázek chalupy a komín chyběl.


Pokud jste příznivci kamen, krbu či pece, není třeba otázku komínu dál rozebírat. Doporučujeme ho ale i v případě, že ho nebudete zpočátku využívat. Vzhledem k tomu, že používáme lehké nerezové komíny, lze konstrukci připravit tak aby jeho pozdější instalace nepředstavovala významný zásah do provozu domu a vše se potom odbude během jediného dne, v jehož závěru můžete usednout k plápolajícím kamnům a těšit se z příjemného tepla.

Pomohl vám článek? Zajímá vás něco dalšího?

Napište nám!