Vybrané reference

"Vlajková loď" společnosti PENATUS s.r.o. Dům o celkové dispozici 6KK, který je částečně podsklepen. Tento dům nabízí dostatek jak obytných místností, tak úložného prostoru. V suterénu domu je umístěné technické zázemí stavby. Přesahy ploché střechy společně s exteriérovými žaluziemi brání v letních měsících nepříjemnému přehřívání domu.

Autor: Ing. Libor Přeček, Ph.D

Dům je navržen jako přízemní, nepodsklepený s valbovou střechou. Půdorys domu je ve tvaru obdélníku. Fasádu tvoří kombinace provětrávaných fasád. Pohledové strany obloženy dřevěným obkladem Rhombus. Exponované strany domu obloženy deskami Cetris. Okna jsou navržená s hliníkovými rámy a čirým zasklením. Vzhled celého domu pak podtrhuje moderní střešní krytina v ebenově černém odstínu. Do domu se vstupuje z jižní strany, kde je přístup na pozemek jak pro pěší, tak pro automobily. Ze zádveří je přístup na hlavní chodbu, které tvoří komunikační páteř celého domu. Z této chodby je vstup do všech ostatních místností jako jsou obývací pokoj, dětské pokoje, ložnice, pracovna, prádelna, technická místnost a sociální zázemí. Z obývacího pokoje je přímý vstup na terasu.            

Autor: Ing.Emil Eger

Dům o celkové dispozici 4KK. Spojení domu a okolní přírody zajišťují velkoryse řešené terasy, které tím, že jsou kompletně zastřešené umožňují posezení v jakýkoliv den v roce. Celkově je dům řešen velmi vzdušně a světle což vytváří velmi příjemné prostředí.

Autor: Akad. arch. Jan Forman 

Odkaz na článek v časopise Můj dům

Stavba založena na zemních vrutech. Celková dispozice domu 6KK. Kombinace štípaného kemene a dřeva na fasádách vytváří přírodní a zároveň luxusní design celého domu.

Autor: projekční kancelář ArchIN

Podstatou této stavby je několik jednoduchých hmot, složených v kompaktní tvar. Celé 2.NP je obloženo dřevěnými zkosenými palubkami, které jsou i na stínících panelech a na zábradlí terasy. Patro je usazeno na dvou příčných šedých stěnách, přes které je mírně vykonzolováno. Mezi ně je pod objem patra vsunuta hmota přízemí a samostatná hmota zahradního skladu, obě červeně omítané. Krytý prostor mezi nimi slouží jako carport.

Autor: Ing.arch. Martin Čeněk 

Článek na portálu StavbaWEB 

Snem mnoha dnešních rodin je malý dům za městem. Důkazem toho, že i v takovém případě se vyplatí oslovit architekta a nechat si místo generického katalogového bungalovu navrhnout dům na míru, je i tato realizace. Má přehlednou dispozici, centrální obývací prostor přirozeně navazující na terasu, přístupnou také ze všech pokojů a k tomu styl a estetickou kvalitu. Zkrátka věci, které byste v katalogu hledali marně. 

Autor: Vladimír Balda architekt 

Foto:Aleš Jungmann, Robert Žákovič

Článek na portálu EARCH

Tip na odkaz

Zajímá vás pasivní stavění? Pak navštivte reference na stránkách.. 


Média

Střípky naší práce z internetových a tištěných magazínů 


Co jsme dále postavili

Pohled do interiérů