Typové rodinné domy

Od roku 2012 nabízíme i typová řešení rodinných domů. I zde máte jako klienti možnost podílet se do značné míry na tvorbě domu, volbě jeho základních parametrů a tedy i ovlivňovat jeho cenu. Naším cílem je i v tomto případě nabídnout produkt, který bude dlouho a dobře sloužit a se kterým budete spokojeni. Rozsah našich služeb pak umožní výběr mezi typovými domy a individuálním projektem, který nemá v podstatě žádná omezení.

A právě typová řešení je oblast, ve které rozšiřujeme naší nabídku. Nepřecházíme od individuálního k typovému řešení. Vedle individuálního řešení začínáme nabízet rovněž typové a zájemce se vždy může rozhodnout, ke které z těchto možností se přikloní. Typové řešení má, stejně jako individuální, své výhody ale také slabší stránky. Dalo by se dokonce říci, že se obě varianty vzájemně doplňují a je tedy logické obě tyto varianty nabízet.  

Výhody našich typových domů

Nižší cena 

U typového řešení lze očekávat nižší cenu např. na m2 užitné plochy. 

Rychlejší realizace

Nejen samotné realizace, ale i podstatné části celého procesu, včetně návrhu a přípravy. 

Menší riziko "jedinečnosti" 

Slabší stránka individuálních staveb, jejichž individualita představuje právě řadu jedinečných a neopakovatelných (a tedy ne zcela vyzkoušených a ověřených) řešení a postupů.

Difúzně otevřené skladby obvodových stěn

Používáme difúzně otevřené konstrukce již od roku 2003, jako jedni z prvních na trhu.

Otevřené půdorysy

U většiny dispozic nejsou žádné interiérové nosné stěny a dispozici je tak možné libovolně upravit.

Variabilita

Možnost pozdějšího rozšíření domu ve smyslu již nabízených variant. Několik možností rozsahu naší dodávky. 

Typové menší stavby

Guest house, chaty, vejminky, domácí kanceláře..

Jsme národem chatařů a chalupářů. V klidu, na chatě a na zahrádce se často odpočívá lépe než v hotelu v Thajsku nebo Egyptě.

Na chatě bývá příjemné setkávat se s přáteli. Děti se tam často dokáží, dokonce sami od sebe, odpoutat se alespoň na chvíli od svých "drog", a zkoumat třeba mraveniště na kraji lesa, anebo pomáhat na zahrádce a zjistit, že mrkev se musí nejdříve zasadit a pak zalévat a plít, než si na ní pochutnáme. A také, že ta ze zahrádky chutná úplně jinak, než ta "v akci" z obchodu.

Od brzkého jara do pozdního podzimu, a někdy i v zimě, bývá na chatě prostě fajn.

Chata je trochu jiné zadání než rodinný dům, bývá jednodušší a očekává se u ní také podstatně nižší cena.

Zásadní otázkou při návrhu chaty a jejím zadání je, zda se bude nechávat přes zimu vymrznout anebo, zda bude i přes zimu temperována.

U temperované chaty se většinou předpokládá celoroční využití, podle toho je taky vybavena a zařízena a je vlastně takovým malým a jednodušším domem.

Do rodiny temperovaných chat lze zařadit taky guest house, vejminek, případně další podobné malé stavby určené různým účelům.

Po více jak dvacetileté zkušenosti s návrhem a realizací někdy i celkem náročných staveb především rodinných domů, rozhodli jsme se rozšířit spektrum našich služeb, a to o nabídku menších staveb.

Naší snahou je pak nabídnout dobrou kombinaci jednoduchosti, snadné údržby, dostatečného komfortu a příznivé ceny.

S jednoduchostí souvisí jak hmotové řešení, tak vlastní konstrukce a použité materiály a prvky, ale také například způsob zakládání, kdy právě tomuto typu staveb sluší třeba založení na zemních vrutech - tedy žádné výkopy, žádný beton....

Konstrukční systém, který používáme, umožňuje stavět "na druhé straně dveří" tedy celou stavbu "proneseme" otvorem velikosti dveří, pokud je to třeba, anebo vhodné. Tento způsob umožňuje chovat se velice citlivě například na už založené a udržované zahradě, v případě omezeného prostoru apod.

V případě dostatku prostoru a dobrého přístupu můžeme stejně taky do potřebné míry prefabrikovat a tím proces stavby urychlit.

A máme dostatečné zkušenosti také s návrhem a realizací přestavby, rekonstrukce stávající stavby i v případě chat a menších objektů.

Naše nabídka

Nevytápěná chata

Přestavuje českou klasiku. Často do ní není ani zavedená voda, a pokud ano, je třeba jí na zimu vypínat, topí se kamny a hojně zastoupeno bývá dřevo jak pro vlastní konstrukci, tak pro fasády a vnitřní povrchy. Pobyt v tak "primitivním" prostředí může být v dnešní době balzámem pro duši a příjemnou a účinnou relaxací a odpočinkem.

Temperovaná chata 

Mívá trvale zavedenou vodu, včetně teplé, a její vybavení a charakter se blíží rodinnému domu. Míra zastoupení dřeva může být nižší.

Guest house 

Menší a jednodušší rodinný domek, umožňující celoroční využití. Obsahuje většinou obytný prostor navazující na spací kout, koupelnu, kuchyňský kout. Standardně slouží pro přespání anebo krátkodobé ubytování hostů. Hosty pak má hostitel vlastně doma, ale obě strany mají dostatečné soukromí a pohodlí.

Vejminek 

Velice podobný guest house, někdy bývá rozšířen ještě o jednu nebo dvě menší místnosti a je dostatečně pohodlný pro trvalé bydlení jedné až dvou osob.

Domácí kancelář (Home Office)  

Denní pracovna v případě, že máte možnost pracovat z domova a doma nemáte potřebný prostor anebo z různých důvodů prostě nechcete pracovat v bytě. Požadavky na takovou pracovnu mohou být značně různorodé, ale i tak patří do rodiny malých staveb. 

Ostatní typové stavby

Prodejní stánky, kiosky, autobusové čekárny  a zastávky.

U každé naší typové stavby je možné nabídnout

  • Různé dispozičních řešení
  • Různé způsoby založení (základů) stavby
  • Různé tvary střechy
  • Různé varianty oken
  • Různé typy fasády (omítka, dřevěný obklad) a jejich kombinace
  • Několik možností vytápění, větrání a ohřevu teplé vody
  • Několika typů tepelných izolací, které se liší svými vlastnostmi a rovněž vhodností pro daný účel
  • Několika možností rozsahu naší dodávky - chceme vyjít vstříc těm, kteří si chtějí dům dokončit sami
  • Nabízíme možnost pozdějšího rozšíření domu ve smyslu již nabízených variant. Vyberete-li si menší variantu, je možné jí později rozšířit až do maximální varianty, kterou daný typ nabízí.

Uváděné ceny typových domů jsou kalkulovány vždy dle konkrétního rozsahu a specifikace. Bližší informace naleznete v záložkách jednotlivých domů.