Vybrané reference

Dům o celkové dispozici 4KK. Spojení domu a okolní přírody zajišťují velkoryse řešené terasy, které tím, že jsou kompletně zastřešené umožňují posezení v jakýkoliv den v roce. Celkově je dům řešen velmi vzdušně a světle což vytváří velmi příjemné prostředí.

Autor: Akad. arch. Jan Forman 

Odkaz na článek v časopise Můj dům

"Vlajková loď" společnosti PENATUS s.r.o. Dům o celkové dispozici 6KK, který je částečně podsklepen. Tento dům nabízí dostatek jak obytných místností, tak úložného prostoru. V suterénu domu je umístěné technické zázemí stavby. Přesahy ploché střechy společně s exteriérovými žaluziemi brání v letních měsících nepříjemnému přehřívání domu.

Autor: Ing. Libor Přeček, Ph.D

Stavba založena na zemních vrutech. Celková dispozice domu 6KK. Kombinace štípaného kemene a dřeva na fasádách vytváří přírodní a zároveň luxusní design celého domu.

Autor: projekční kancelář ArchIN

Podstatou této stavby je několik jednoduchých hmot, složených v kompaktní tvar. Celé 2.NP je obloženo dřevěnými zkosenými palubkami, které jsou i na stínících panelech a na zábradlí terasy. Patro je usazeno na dvou příčných šedých stěnách, přes které je mírně vykonzolováno. Mezi ně je pod objem patra vsunuta hmota přízemí a samostatná hmota zahradního skladu, obě červeně omítané. Krytý prostor mezi nimi slouží jako carport.

Autor: Ing.arch. Martin Čeněk 

Článek na portálu StavbaWEB 

Tip na odkaz

Zajímá vás pasivní stavění? Pak navštivte reference na stránkách.. 


Média

Střípky naší práce z internetových a tištěných magazínů 


Ostatní domy - exteriéry 

Ostatní domy - interiéry